XIV-а годишна научна сесия на УНСС

петък, 03 декември 2021 9:01

Разглеждате снимки от XIV-а годишна научна сесия на УНСС

Вижте пълен текст на XIV-а годишна научна сесия на УНСС

<span style="font-size: small;">Доц. Михаил Мусов, проф. Димитър Димитров, доц. Еленита Великова</span>

Доц. Михаил Мусов, проф. Димитър Димитров, доц. Еленита Великова

<strong>Доц. д-р Михаил Мусов</strong> поздрави участниците с думите: &bdquo;За мен е чест и привилегия да ви приветствам с добре дошли. Благодаря на колегите от Програмния съвет по НИД, за всичко, което свършиха през цялата година, най-вече за доверието &ndash; за това, че повярваха, че е необходимо и възможно нашата изследователска програма да поеме по нов път, ориентиран към научни резултати с международна видимост. Специални благодарности и на ръководителите, и на членовете на научноизследователските екипи&ldquo;. Доц. Мусов изказа благодарности и на дирекция &bdquo;Наука&ldquo; за ежедневните усилия по успешното реализиране на университетската изследователска програма.

Доц. д-р Михаил Мусов поздрави участниците с думите: „За мен е чест и привилегия да ви приветствам с добре дошли. Благодаря на колегите от Програмния съвет по НИД, за всичко, което свършиха през цялата година, най-вече за доверието – за това, че повярваха, че е необходимо и възможно нашата изследователска програма да поеме по нов път, ориентиран към научни резултати с международна видимост. Специални благодарности и на ръководителите, и на членовете на научноизследователските екипи“. Доц. Мусов изказа благодарности и на дирекция „Наука“ за ежедневните усилия по успешното реализиране на университетската изследователска програма.

Ректорът <strong>проф. Димитър Димитров</strong> откри научната сесия с думите, че е приятно изненадан да види толкова много хора, въпреки хибридния регламент на форума. Ректорът подчерта, че &bdquo;науката и научните изследвания са много съществена част от работата на нашия университет, за което виждам има разбиране и отношение. Това личи и от сесиите, и от интересните изследователски проекти. Ние не сме само преподаватели, но и изследователи, както и институция, която разпространява тези резултати&ldquo;. Проф. Димитров обърна внимание, че през последните години е започнал процес на насърчаване на високите научни резултати, което е и световна тенденция и нашият университет, в хармония с обществения модел, създава условия за наука. &bdquo;Намалихме учебната натовареност на преподавателите, за да могат да се фокусират върху научни изследвания. Електронизирахме процесите, създадохме възможности за мобилност. Не спираме дотук. Въвеждаме нови модели на финансиране, печелим повече проекти, насърчаваме участието на преподавателите в научни форуми&ldquo;, допълни още ректорът.

Ректорът проф. Димитър Димитров откри научната сесия с думите, че е приятно изненадан да види толкова много хора, въпреки хибридния регламент на форума. Ректорът подчерта, че „науката и научните изследвания са много съществена част от работата на нашия университет, за което виждам има разбиране и отношение. Това личи и от сесиите, и от интересните изследователски проекти. Ние не сме само преподаватели, но и изследователи, както и институция, която разпространява тези резултати“. Проф. Димитров обърна внимание, че през последните години е започнал процес на насърчаване на високите научни резултати, което е и световна тенденция и нашият университет, в хармония с обществения модел, създава условия за наука. „Намалихме учебната натовареност на преподавателите, за да могат да се фокусират върху научни изследвания. Електронизирахме процесите, създадохме възможности за мобилност. Не спираме дотук. Въвеждаме нови модели на финансиране, печелим повече проекти, насърчаваме участието на преподавателите в научни форуми“, допълни още ректорът.

&bdquo;Останах впечатлен от актуалните теми, които са обсъждани през последните 3 години&ldquo;, каза в обръщението си <strong>Ангел Стойков</strong>, председател на Студентския съвет. &bdquo;Удовлетворен съм, че в проектите са участвали и докторанти, и студенти. За нас това е изключително важно, защото можем да се докоснем до науката и да се развиваме в научната общност. От младите хора могат да се развият много добри идеи, които да допринесат за проектите."

„Останах впечатлен от актуалните теми, които са обсъждани през последните 3 години“, каза в обръщението си Ангел Стойков, председател на Студентския съвет. „Удовлетворен съм, че в проектите са участвали и докторанти, и студенти. За нас това е изключително важно, защото можем да се докоснем до науката и да се развиваме в научната общност. От младите хора могат да се развият много добри идеи, които да допринесат за проектите."

&bdquo;Останах впечатлен от актуалните теми, които са обсъждани през последните 3 години&ldquo;, каза в обръщението си <strong>Ангел Стойков</strong>, председател на Студентския съвет. &bdquo;Удовлетворен съм, че в проектите са участвали и докторанти, и студенти. За нас това е изключително важно, защото можем да се докоснем до науката и да се развиваме в научната общност. От младите хора могат да се развият много добри идеи, които да допринесат за проектите."

„Останах впечатлен от актуалните теми, които са обсъждани през последните 3 години“, каза в обръщението си Ангел Стойков, председател на Студентския съвет. „Удовлетворен съм, че в проектите са участвали и докторанти, и студенти. За нас това е изключително важно, защото можем да се докоснем до науката и да се развиваме в научната общност. От младите хора могат да се развият много добри идеи, които да допринесат за проектите."

<span lang="BG" style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Times New Roman',serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; color: black; mso-fareast-language: BG;">&nbsp;</span>

 

В Секция 1 бяха презентирани научните резултати от завършените изследвания: &bdquo;Изпиране на пари от трафик на хора&ldquo; с ръководител проф. д-р Георги Петрунов; &bdquo;Икономическа политика за устойчиво развитие &ndash; България 2030&ldquo; с ръководител проф. д.н. Румен Гечев; &bdquo;Структурна конвергенция на българската икономика към еврозоната&ldquo; с ръководител доц. д-р Стела Ралева; &bdquo;Развитие на кръговата икономика в България &ndash; възможности и предизвикателства&ldquo; с ръководител доц. д-р Ваня Иванова; &bdquo;Състояние, индикатори и подходи за управление на ликвидността и фирмената задлъжнялост в България&ldquo; с ръководител доц. д-р Янко Христозов; &bdquo;Вариативни подходи на третиране на финансовите отчети &ndash; оценки, представяне, превенции на измами&ldquo; с ръководител доц. д-р Камелия Савова; &bdquo;Проект на модел на финансова дигитална екосистема&ldquo; с ръководител доц. д-р Георги Ранчев; &bdquo;Оценка и анализ на ефекта от адаптиране на стандартите за оценяване към бизнес средата и практиката в България&ldquo; с ръководител гл. ас. д-р Калина Кавалджиева; &bdquo;Социална отговорност на малките и средните предприятия: специфики, устойчивост и управление&ldquo; с ръководител гл. ас. д-р Илия Керезиев; &bdquo;Управление на проектни екипи в мултикултурна среда: формиране на мултикултурни компетенции&ldquo; с ръководител проф. д-р Матилда Александрова; &bdquo;Управление на туристическите дестинации и развитие на специализирани видове туризъм&ldquo; с ръководител доц. д-р Мариана Янева; &bdquo;Подходи за удължаване на зимния туристическия сезон&ldquo; с ръководител доц. д-р Еленита Великова.

В Секция 1 бяха презентирани научните резултати от завършените изследвания: „Изпиране на пари от трафик на хора“ с ръководител проф. д-р Георги Петрунов; „Икономическа политика за устойчиво развитие – България 2030“ с ръководител проф. д.н. Румен Гечев; „Структурна конвергенция на българската икономика към еврозоната“ с ръководител доц. д-р Стела Ралева; „Развитие на кръговата икономика в България – възможности и предизвикателства“ с ръководител доц. д-р Ваня Иванова; „Състояние, индикатори и подходи за управление на ликвидността и фирмената задлъжнялост в България“ с ръководител доц. д-р Янко Христозов; „Вариативни подходи на третиране на финансовите отчети – оценки, представяне, превенции на измами“ с ръководител доц. д-р Камелия Савова; „Проект на модел на финансова дигитална екосистема“ с ръководител доц. д-р Георги Ранчев; „Оценка и анализ на ефекта от адаптиране на стандартите за оценяване към бизнес средата и практиката в България“ с ръководител гл. ас. д-р Калина Кавалджиева; „Социална отговорност на малките и средните предприятия: специфики, устойчивост и управление“ с ръководител гл. ас. д-р Илия Керезиев; „Управление на проектни екипи в мултикултурна среда: формиране на мултикултурни компетенции“ с ръководител проф. д-р Матилда Александрова; „Управление на туристическите дестинации и развитие на специализирани видове туризъм“ с ръководител доц. д-р Мариана Янева; „Подходи за удължаване на зимния туристическия сезон“ с ръководител доц. д-р Еленита Великова.

Галерия снимки от XIV-а годишна научна сесия на УНСС ...