Студенти споделят иновативни идеи на менторско кафе, стартира конкурс за най-добър стартъп

петък, 16 декември 2022 14:15

Разглеждате снимки от Студенти споделят иновативни идеи на менторско кафе, стартира конкурс за най-добър стартъп

Вижте пълен текст на Студенти споделят иновативни идеи на менторско кафе, стартира конкурс за най-добър стартъп

Студенти от УНСС имат възможност да споделят своите идеи за стартъп проекти с д-р инж. Дочка Василева-Кръстева, и.д. директор на управление &bdquo;Проектна информация и финансиране&ldquo; на Фонд мениджър на финансови инструменти в България (ФМФИБ), така наречения Фонд на фондовете.<br>Събитието е част от инициативите на Стартъп хъба на УНСС, в които водещи експерти, предприемачи, представители на инвестиционни фондове, преподаватели от стартъп екосистемата консултират младите хора как да развият своите идеи и да стартират успешен бизнес.<br>В рамките на календара на университетския Стартъп хъб, УНСС в партньорство с Фонда на Фондовете и Иновейшън Кепитъл организира и конкурс &bdquo;Най-добър студентски стартъп на УНСС за 2022&ldquo;.

Студенти от УНСС имат възможност да споделят своите идеи за стартъп проекти с д-р инж. Дочка Василева-Кръстева, и.д. директор на управление „Проектна информация и финансиране“ на Фонд мениджър на финансови инструменти в България (ФМФИБ), така наречения Фонд на фондовете.
Събитието е част от инициативите на Стартъп хъба на УНСС, в които водещи експерти, предприемачи, представители на инвестиционни фондове, преподаватели от стартъп екосистемата консултират младите хора как да развият своите идеи и да стартират успешен бизнес.
В рамките на календара на университетския Стартъп хъб, УНСС в партньорство с Фонда на Фондовете и Иновейшън Кепитъл организира и конкурс „Най-добър студентски стартъп на УНСС за 2022“.

&bdquo;В България към днешна дата има най-много активни фондове за финансиране на стартъп компании от цяла Югоизточна Европа - 10, следват ни Гърция и Румъния с по 6. Страната ни е и втора след Хърватия по обща оценка на млади компании. През последните 18 месеца са събрани повече средства от всякога - през 2022 г. инвестициите в български стартъпи са над 251 млн. долара&ldquo;, каза проф. д-р Цветана Стоянова, зам.-ректор по институционално и бизнес сътрудничество и студентски политики на УНСС и подчерта: &bdquo;Това, заедно с факта, че дейността на Стартъп хъба се разраства, ни подтикна да направим състезание за иновативни идеи на наши студенти. Благодарение на меморандумите с Иновейшън Кепитъл и Фонд на фондовете имаме възможност да използваме като консултанти специалисти от Фонда, а Иновейшън Кепитъл имат готовност да осигурят финансиране на най-иновативните идеи&ldquo;.

„В България към днешна дата има най-много активни фондове за финансиране на стартъп компании от цяла Югоизточна Европа - 10, следват ни Гърция и Румъния с по 6. Страната ни е и втора след Хърватия по обща оценка на млади компании. През последните 18 месеца са събрани повече средства от всякога - през 2022 г. инвестициите в български стартъпи са над 251 млн. долара“, каза проф. д-р Цветана Стоянова, зам.-ректор по институционално и бизнес сътрудничество и студентски политики на УНСС и подчерта: „Това, заедно с факта, че дейността на Стартъп хъба се разраства, ни подтикна да направим състезание за иновативни идеи на наши студенти. Благодарение на меморандумите с Иновейшън Кепитъл и Фонд на фондовете имаме възможност да използваме като консултанти специалисти от Фонда, а Иновейшън Кепитъл имат готовност да осигурят финансиране на най-иновативните идеи“.

&bdquo;Студентите на УНСС могат да разчитат на подкрепа в лицето на екипа на <span>Стартъп хъба</span>. Предоставяме достъп до много ресурси и водещи експерти, които да им помогнат да придобият ценен опит, да развият своите умения и превърнат успешно бизнес идеята си в реалност. Участието им в конкурса &bdquo;Най-добър студентски стартъп на УНСС за 2022&ldquo; може да бъде невероятно вълнуващо и възнаграждаващо изживяване. Това ще им позволи да направят стъпки към собствената си предприемаческа цел и да създадат нещо, което може да повлияе положително на тях и на стартъп екосистемата у нас&ldquo;, акцентира Атанас Димитров, директор на Междууниверситетския център за развитие на кариерата (МЦРК).

„Студентите на УНСС могат да разчитат на подкрепа в лицето на екипа на Стартъп хъба. Предоставяме достъп до много ресурси и водещи експерти, които да им помогнат да придобият ценен опит, да развият своите умения и превърнат успешно бизнес идеята си в реалност. Участието им в конкурса „Най-добър студентски стартъп на УНСС за 2022“ може да бъде невероятно вълнуващо и възнаграждаващо изживяване. Това ще им позволи да направят стъпки към собствената си предприемаческа цел и да създадат нещо, което може да повлияе положително на тях и на стартъп екосистемата у нас“, акцентира Атанас Димитров, директор на Междууниверситетския център за развитие на кариерата (МЦРК).

&bdquo;Студентите в УНСС имат иновативни идеи с голям потенциал за собствен бизнес и ние във Фонда на фондовете се радваме, че можем да помогнем да ги развият", заяви&nbsp;<span>д-р инж. Дочка Василева.</span>

„Студентите в УНСС имат иновативни идеи с голям потенциал за собствен бизнес и ние във Фонда на фондовете се радваме, че можем да помогнем да ги развият", заяви д-р инж. Дочка Василева.

<b><i>За конкурса &bdquo;Най-добър студентски стартъп на УНСС за 2022&ldquo;</i></b><b style="text-align: justify;"><i>&nbsp;</i></b>

За конкурса „Най-добър студентски стартъп на УНСС за 2022“ 

Галерия снимки от Студенти споделят иновативни идеи на менторско кафе, стартира конкурс за най-доб ...