Меморандум с Профилирана гимназия с преподаване на чужди езици „Петър Богдан“, гр. Монтана

четвъртък, 27 ноември 2025 16:07

Ректорът проф. д-р Димитър Димитров и Биляна Дерлипанска, директор на Профилирана гимназия с преподаване на чужди езици „Петър Богдан“, град Монтана, подписаха споразумение за сътрудничество (на снимката долу).

„УНСС активно работи с училищата, имаме изградена традициия на сътрудничество със средното образование, съвместно разработваме и реализираме образователни и информационни инициативи. Ще организираме и участие на преподаватели от УНСС в прекия образователен процес в училището, както и посещения на ученици в университета“, отбеляза проф. Димитър Димитров при подписването на споразумението.

Биляна Дерлипанска, която е координатор по изпълнението на меморандума за сътрудничесто от страна на ПГПЧЕ „Петър Богдан“,  изрази своята радост от сътрудничеството с УНСС, като подчерта, че то ще създаде условия учениците да придобият допълнителни знания и умения и ще предостави възможност на младите хора за по-добро кариерно ориентиране.

На срещата присъстваха и заместник-директорът по административно-стопанска дейност на ПГПЧЕ – Виолета Петрова, проф. д-р Цветана Стоянова, зам.-ректор по институционално и бизнес сътрудничество и студентски политики, и Искрен Константинов, експерт (научноизследователска работа) към Института по интелектуална собственост и технологичен трансфер „Проф. д-р Борислав Борисов“ на УНСС, който е координатор по споразумението от страна на УНСС и бивш възпитаник на гимназията в Монтана.

Виолета Петрова, Биляна Дерлипанска, проф. Димитър Димитров, проф. Цветана Стоянова и Искрен Константинов

  

Галерия снимки от Меморандум с Профилирана гимназия с преподаване на чужди езици „Петър Богдан“, г ...