Меморандум за сътрудничество с Британския съвет в България
Ректорът проф. д-р Димитър Димитров подписа меморандум за сътрудничество с Abdi Hassan (Абди Хасан), директор на Британския съвет за България и Румъния. Чрез меморандума двете страни изразяват намерението да си сътрудничат в области от взаимен интерес в сферата на образованието, включително изучаването на английски език, оценяването на знания и други свързани инициативи.
„Меморандумът е надграждане на нашето сътрудничество и е гаранция, че ще продължим да вървим в тази посока“, посочи проф. Димитър Димитров.
„За нас това е изключително важно партньорство. С нетърпение очакваме неговото развитие. Имаме страхотен екип и очакваме отлични резултати“, каза директорът на Британския съвет.
Доц. д-р Янко Христозов, зам.-ректор по международната дейност, ректорът проф. Димитров и Абди Хасан (от ляво надясно) |
Британският съвет и УНСС ще проучат активно възможностите за сътрудничество при разработването на няколко съвместно договорени дейности, като интернационализацията на учебния процес, част от стратегическата визия на Университета. Планира се още предоставяне на достъп до курсове по английски език за студенти, преподаватели и административен персонал, включително специализирани обучения, като „Английски език за преподаватели“ и развиване на комуникативните умения за работа в международна среда.
Партньорството ще се развива и в рамките на програмите „Going Global Partnerships“ и UK – BG Transnational Education, с акцент върху обмена на знания, съвместни изследвания и насърчаване на приобщаващото образование, както и идентифициране на допълнителни области за сътрудничество.