Интелигентни решения за човешки ресурси: студентите се подготвят за работа със SAP SuccessFactors и за приложение на изкуствения интелект в управлението на човешките ресурси

петък, 04 април 2025 14:45

В курса от лекции по учебната дисциплина „Информационни системи по управление на човешките ресурси“ студентите магистри от катедра „Човешки ресурси и социална защита“, специалност „Икономика на човешките ресурси“ със специализация „Управление на човешките ресурси“, имаха възможност да се запознаят със софтуера SuccessFactors, разработен от SAP, и тестваха неговата демо версия.

Проф. д-р Цветана Стоянова, зам. ректор по институционално и бизнес сътрудничество и студентски политики (онлайн в средата), Павел Иванов, софтуерен инженер в SAP (вдясно), проф. д-р Мирослава Пейчева, катедра „Човешки ресурси и социална защита“ (вляво)

Лекцията откри проф. д-р Цветана Стоянова, зам. ректор по институционално и бизнес сътрудничество и студентски политики. Тя приветства участниците в лекцията, като подчерта важността на съвместното сътрудничество между УНСС и бизнеса за успешната реализация на студентите на пазара на труда.

Проф. Стоянова изрази удовлетворение, че студентите ще се запознаят с решенията, които предоставя SAP SuccessFactors за подпомагане на лидерите в областта на човешките ресурси, за да планират, управляват, поддържат, развиват и възнаграждават работната сила. Облачният софтуер за управление на човешките ресурси съдържа функционалности за управление на таланти и обучение, анализ и планиране на работната сила и управление на опита на служителите. Проф. Стоянова обърна специално внимание на използването на изкуствен интелект във функционалностите за управление на човешките ресурси и подчерта, че изкуственият интелект не е страшен, но е важно с него да се работи разумно.

Проф. Цветана Стоянова благодари на проф. д-р Мирослава Пейчева от катедра „Човешки ресурси и социална защита“, която е водещ лектор на учебната дисциплина „Информационни системи за управление на човешките ресурси“ за инициативата студентите да получат знания за един от най-известните софтуери за управление на човешките ресурси - SAP SuccessFactors, както и да придобият умения за приложение на изкуствения интелект в дейността по човешки ресурси.

Проф. Стоянова изрази надежда, че тази инициатива ще прерасне в меморандум за сътрудничество между УНСС и SAP за реализиране на академии и майсторски класове.

От своя страна проф. Мирослава Пейчева благодари на ръководството на УНСС и специално на проф. Цветана Стоянова за подкрепата при реализирането на съвместни инициативи с бизнеса.

Павел Иванов – софтуерен инженер в SAP

Водещ на лекцията беше Павел Иванов, който е софтуерен инженер в SAP. Той запозна студентите с основните функционалности на SAP SuccessFactors. Павел Иванов показа на студентите различните възможности за заявяване на отпуск, за обучение, за избор на ментор, за управление на таланти, за дефиниране на цели с помощта на вграден в SAP SuccessFactors изкуствен интелект.

Изключителен интерес сред студентите предизвика използването на изкуствен интелект при формулирането на индивидуалните цели и те зададоха множество въпроси на Павел Иванов, на които той отговори подробно. След представянето на приложението на изкуствения интелект в управлението на човешките ресурси, Павел Иванов постави практически задачи на студентите за изготвяне на обява за вакантна длъжност и за създаване на конкретни изображения с помощта на изкуствения интелект.

Павел Иванов показа на студентите възможностите за създаване на видео от изображение, както и видео по зададен текст с помощта на изкуствения интелект.

Наученото ще послужи на студентите в работата им като специалисти човешки ресурси.

В края на лекцията проф. Мирослава Пейчева благодари на гост-лектора Павел Иванов за отделеното време и предадените на студентите полезни практически знания и умения за работа със софтуера SAP SuccessFactors, както и за използването на изкуствения интелект в управлението на човешките ресурси.

     

Галерия снимки от Интелигентни решения за човешки ресурси: студентите се подготвят за работа със S ...