Стартира академията на УНСС и „Аксенчър България“ - „Lead the Change with Intelligent Operations“

четвъртък, 17 октомври 2024 15:49

В зала „Тържествена“ бе даден старт на академията на УНСС и „Аксенчър България“ – „Lead the Change with Intelligent Operations“, с фокус върху интелигентните операции в бизнеса –  стратегическо планиране, оперативно управление на процесите в хода на изпълнението, оценка на ефективността.  В рамките на Академията студентите ще преминат теоретично и практическо обучение в сферите на аутсорсинга, технологичните иновации и изкуствения интелект. Тя се реализира като част от обхвата на съвместния меморандум за сътрудничество, сключен през 2023 г.

Доц. д-р Александър Христов, преподавател в катедра „МИО и бизнес“, зам.-декан по качеството и международното сътрудничество на факултет „Международна икономика и политика“ и координатор по меморандума от страна на УНСС, проф. д-р Цветана Стоянова, зам.-ректор по институционално и бизнес сътрудничество и студентски политики, и Цветомира Христова, директор „Оперативен център“, „Аксенчър България“ (от ляво надясно)


Доц. д-р Александър Христов откри официалната част на събитието като отправи благодарности към екипа на „Аксенчър България“, който в следващите три седмици ще споделя своите знания и умения със студентите.

„Искам да ви поздравя за избирането ви за участие в първата Аксенчър академия в УНСС и да ви пожелая много успехи! Бъдете сте все така позитивни и вдъхновени“, обърна се той към студентите, като подчерта, че самото им избиране за участие в това обучение вече е успех, защото те са успели да се преборят в конкуренция с над 100 души,  изявили желание да участват в академията, и са сред избраните 35 участници.

Проф. д-р Цветана Стоянова приветства менторите и студентите в залата и подчерта доброто сътрудничество с „Аксенчър България“, посочвайки вече проведените лекции пред студентите от специалност МИО през април 2024: „Нормално е голяма компания като „Аксенчър“, с над 1500 души екип в България, да избере като място за провеждане на първата подобна академия именно бизнес университет номер едно – Университетът за национално и световно стопанство. Благодаря на всички ментори, които ще се включат и ще предоставят безвъзмездно своите знания на нашите колеги. Ръководството на университета винаги се е стремяло да поддържа тясна връзката между университета и бизнеса“.

Тя си обърна и към студентите и им пожела да задържат мотивацията си до края на своето обучение: „Сигурна съм в успеха на академията. Сигурна съм, че менторите имат какво да ви кажат и на финала на академията, освен че ще имате нови знания и умения, ще имате и много нови приятели в лицето на колегите от „Аксенчър“.

Цветомира Христова сподели, че е приятно изненадана от големия интерес към академията още от първият ден на нейното обявяване. „Не съм очаквала такъв голям интерес. От първия ден, в който се запознах с ректорското ръководство, аз съм позитивно настроена от начина на управление и ръководене на този университет и от разбирането за това колко е важно и студентите, и бизнесът да бъдем заедно, да работим заедно, да общуваме. УНСС разби мита за българския университет, както се надявам в процеса на нашата работа аз и моите колеги да разбием митовете за аутсорсинга, да ви покажем какво правим в детайли и да запалим вашия интерес“, допълни тя и пожела успех на участниците в академията.

Студенти от академия „Lead the Change with Intelligent Operations“ и част от менторския екип на „Аксенчър България“

Разработена от експертите в оперативното звено на „Аксенчър България“, програмата на академията се състои от две части – теоретична и практическа.

Теоретичната част се фокусира върху представяне и запознаване на студентите със спецификите и дейността на отделните бизнес звена в компанията, с казуси и предизвикателства, пред които са изправени реални компании, както и с начините, по които те се справят с тях.

Втората част, практическата, цели да провери научените знания чрез разработване на индивидуални проекти по задание. Ментори от екипа на „Аксенчър България“ ще бъдат на разположение на студентите при решаването на  казусите и ще им съдействат със съвети, насоки и ценна обратна връзка.

След приключването на проектите експертно жури ще даде своите оценки, а първите три проекта ще бъдат отличени с награди.

Галерия снимки от Стартира академията на УНСС и „Аксенчър България“ - „Lead the Change with Intell ...