Нашият университет ще си сътрудничи със Сдружение „ПравоДаря“

четвъртък, 09 ноември 2023 13:05

УНСС и Сдружение „ПравоДаря“ подписаха меморандум за сътрудничество.

Под документа подписите си поставиха ректорът на УНСС проф. д-р Димитър Димитров и Мирослава Мирчева, управител на Сдружение „ПравоДаря“.

Проф. д-р Димитър Димитров и Мирослава Мирчева (от ляво надясно)

„УНСС е търсен партньор от бизнеса, държавната администрация, неправителствения сектор и други университети, но всичко е насочено и се прави за нашите студенти. Искаме да разширим възможностите им за развитие и реализация. Това, което вашата организация прави може да бъде много полезно за нашите студенти като пример, опит и споделяне на добри практики по отношение на организациите, работещи в областта на социалните услуги“, каза ректорът проф. д-р Димитър Димитров.

Мирослава Мирчева представи дейността на Сдружение „ПравоДаря“ и подчерта: „Благодаря за предоставената възможност за сътрудничество с УНСС. За нас това партньорство е важно, защото искаме да запознаем младите хора с принципите на социалната икономика и социалното предприемачество, това ще им помогне да развият лични си и професионални компетенции“.

В документа е записано, че УНСС и Сдружение „ПравоДаря“ ще си сътрудничат чрез информиране на студентите за провеждани стажове и публични събития за представяне работата на Сдружение „ПравоДаря“, както и дейности за повишаване на капацитета и качеството на организациите, работещи в областта на социалните услуги.

В обхвата на меморандума влиза и партньорство при подготовка на съвместни проекти и последващото им изпълнение за развитие на иновативни и ефективни модели и практики за предоставяне на социални услуги в съответствие с принципите на социалната икономика и социалното предприемачество и подкрепа на потребителите им да развиват лични и професионални компетенции, които да улеснят реализацията им на пазара на труда и в обществото.

УНСС ще съдейства за участие на представители на Сдружение „ПравоДаря“ в презентации пред студенти, в лекции, семинари, конференции, срещи или в други прояви, организирани от УНСС.

Партньорство при подготовка на съвместни проекти и последващото им изпълнение и съдействие за провеждане на обучения в бакалавърски, магистърски и докторантски програми в УНСС за специалисти и служители от Сдружение „ПравоДаря“ също са част от споразумението.

Сдружението ще съдейства за участие на преподаватели и други представители на УНСС в срещи, лекции, експертизи, консултации, статистически и други проучвания и събития, организирани от Сдружение „ПравоДаря“.

Предвижда се и обмен на информация и публикации за дейности и за провеждани по-важни събития от страна на Сдружение „ПравоДаря“ и УНСС за предоставяне на социални услуги на хора в неравностойно положение.

Страните взаимно ще си съдействат при провеждане на други конкретни активности и събития като академии, представляващи взаимен интерес.

Координатор по реализацията на меморандума за сътрудничество от страна на УНСС е доц. д-р Мария Пенева, преподавател в катедра „Икономика на природните ресурси“, а от страна на Сдружение „ПравоДаря“ е Мирослава Мирчева.

На подписването присъстваха проф. д-р Цветана Стоянова, зам.-ректор по институционално и бизнес сътрудничество и студентски политики на УНСС, доц. д-р Мария Пенева и Анастасия Воденичарова от Сдружение „ПравоДаря“.

Проф. д-р Цветана Стоянова, проф. д-р Димитър Димитров, Мирослава Мирчева, Анастасия Воденичарова, доц. д-р Мария Пенева (от дясно наляво)

Галерия снимки от Нашият университет ще си сътрудничи със Сдружение „ПравоДаря“ ...