УНСС участва в кампанията „Висше образование в България - разумният избор“
Информационна кампания „Висше образование в България - разумният избор“ се проведе през уикенда. Ученици от 137-те български училища в чужбина, чрез посолствата, бяха поканени на онлайн среща с българските университети. Министерството на образованието и науката, Българското посолство в Кипър, Асоциацията на българските училища в чужбина и българското училище „Родна стряха“ - Кипър бяха съорганизатори на тази втора онлайн информационна кампания за популяризиране на българското висше образование. Участваха 12 български университета.
![]() |
Културното аташе на българското посолство в Кипър Благомир Бацанов приветства участниците |
На втората онлайн среща желаещите да получат изчерпателна информация за специалностите, начина на кандидатстване в УНСС и необходимите документи, бяха три пъти повече отколкото на първата онлайн среща, проведена през месец март.
![]() |
По време на втората онлайн среща |
В онлайн „стаята“ на УНСС слушаха и задаваха въпроси кандидат-студенти от Ирландия, Кипър, Молдова, Северна Македония и други.
По време на информационната среща Мария Божкова, старши експерт в отдел „Кандидат студенти“, детайлно запозна участниците с нормативната рамка, условията и реда за кандидатстване на чуждестранни студенти в УНСС, както и с материално-техническата база на университета.
![]() |
Д-р Кристиан Желев, координатор по международното сътрудничество, акцентира в своето изложение върху предимствата на специалностите, преподавани в университета.
„На база на международния опит, който имам, мога да кажа, че нашите програми с нищо не отстъпват на равнището на преподаване във водещи световни университети. Казусните подходи, симулационните и игрови модели, които използваме в хода на обучение, помагат на студентите по-пълноценно да изградят връзката теория – практика и да успеят да приложат наученото в реална бизнес среда“, каза д-р Желев (на снимката долу).
![]() |
По време срещата бяха представени дуалните бакалавърски и магистърски програми, както и богатите възможности за сертифициране от международни организации, които някои специалности в университета предлагат.
„Изключително много благодаря на всички бъдещи колеги за това, че бяхте активна аудитория и най-вече за положителната оценка относно полезността на срещата. Искам да изкажа специална благодарност на г-жа Мария Божкова за проявения професионализъм и за това, че успя да обясни на разбираем език на нашите бъдещи колеги сложната регулаторна рамка!“, обобщи координаторът по международното сътрудничество на УНСС, след получените добри отзиви от учениците за събитието.
![]() |