Медали за нашите момчета и момичета от Университетските летни игри 2014

сряда, 01 октомври 2014 10:12

Университетските летни игри 2014 донесоха нови успехи на нашите спортисти. Организатор на надпреварата беше Санаторно-оздравителният комплекс „Камчия“ със съдействието на Асоциацията за университетски спорт „Академик“. В програмата бяха включени плажен футбол, плажен волейбол, тенис на маса, плажен тенис, плуване, баскетбол 3х3 и щафета. В игрите участваха 14 университета от цялата страна, а отборите надхвърлиха 350 души.

Студентите от УНСС се бориха безапелационно и в комплексното класиране нашите момчета и момичета заеха престижното трето място, като завоюваха 6 златни, 4 сребърни и 3 бронзови медала.

Плажен футбол: победител и първо място

Съставът на шампионите бе: Иво Стойнев, Руслан Богданов, Делян Кирилов, Росен Дачев, Станислав Стаменов и Роберт Кендерян Финалът бе много тежък и за двата отбора - УНСС и Икономическия университет – Варна, но нашите момчета показаха характер и спечелиха след дузпи с 3:1. Това бе поредната титла за отбора ни след тези в градското първенство по футзал - София и Белградските международни игри.

Победителите

Плажен тенис: смесени двойки - първо място, двойки мъже - трето място

Плуване – отново рекорди за студентите от УНСС

Иван Дерменджийски – два златни медала и два рекорда на шампионата в дисциплините 50 м. свободен стил и 100 м. свободен стил. Илиян Дерлипански - също с призови класирания в дисциплините 50 м. и 100 м. гръб.

Златните плувци

Тенис на маса- 3 златни медала в индивидуалните класирания мъже и първо място отборно мъже

Студентите Емил Еркеков, Траян Найденов, Николай Вълчев, Евгени Божилов и  Илияна Янева бяха безапелационни в надпреварата за медалите.

Плажен волейбол: четвърто място

От нашия университет участваха две волейболни двойки - Антония Златкова, Веселка Петрешкова, Денка Гачева и Ива Антонова.

Баскетбол 3х3: второ място

Адмирации за прекрасното представяне на отбора ни в състав: Снежана Николова, Велислава Стоянова, Марина Гелова и Радостина Рашева.

Галерия снимки от Медали за нашите момчета и момичета от Университетските летни игри 2014  ...