Спортен турнир на УНСС – 2019

четвъртък, 23 май 2019 12:35

Завърши едно от най-големите спортни събития, организирани от Студентския съвет на „Спортен турнир на УНСС – 2019“, включващо 16-тото издание на футболния турнир, баскетболен турнир, стрийт фитнес и маратон.

След оспорвани мачове, изпълнени с много обрати и емоции, за финалния ден на турнира се класираха само четири отбора. На малкия финал се срещнаха отборите на „А отбора“ и „Пречат ми краката“. Бронзовият медал спечели „А отбора“ със 7:3 в редовното време.

На големия финал сили премериха отборите „Гробарите“ и „Bad gones”. Двубоят беше равностоен, което пролича и от резултата – 1:1 в редовното време. След последвалите дузпи „Bad gones“ победиха с 3:2 и станаха шампиони във футболния турнир.

Участниците в „Спортен турнир – 2019“ бяха наградени на официална церемония. На отборите от финалната тройка медалите връчи председателят на Студентския съвет Ангел Стойков. Купата на ректора „Шампион на Футболен турнир – 2019 г.“ беше връчена от проф. д.ик.н. Стати Статев. Отборите победители получиха и парични награди от ректора.

Анри Нинов от „Bad Gones“ беше отличен като най-добър вратар. Голмайсторският приз отиде при Мартин Йорданов, който реализира 11 гола за „А отбора“. Най-добър състезател е Пламен Тодоров от „Bad Gones“.

В баскетболния турнир победител стана отборът „Фантастичната петица“, следван от  „Феноменалните“, а бронзът отиде при „Sky Force”. Най-добър играч в баскетболния турнир стана Явор Кисьов от „Феноменалните“.

Във финалното класиране на стрийт фитнеса първото място зае Никола Тенчев със 176 т., следван от Божидар Тюрдиев със 161 т. и Иван Чанков със 155 т.

Най-добре в маратона се представи Здравко Овчаров с време 15:53:10, следван от Пламен Георгиев - 17:13:00, и Тодор Киряков – 19:22:37.

Над 300 студенти се включиха в тазгодишното спортно издание. Организаторите обявиха, че от неговото начало (през 2004 г.) досега в него са участвали повече от 6000 студенти в УНСС, което го превръща в най- мащабното университетско спортно събитие.

Галерия снимки от Спортен турнир на УНСС – 2019 ...