Завърши XXIV турнир по тенис за „Купата на ректора на УНСС“ 2020

петък, 19 февруари 2021 17:02

Разглеждате снимки от Завърши XXIV турнир по тенис за „Купата на ректора на УНСС“ 2020

Вижте пълен текст на Завърши XXIV турнир по тенис за „Купата на ректора на УНСС“ 2020

В СК „Бонсист” се проведе дългоочакваният финал на двадесет и четвъртия турнир по тенис за „Купата на ректора на УНСС“ 2020. Състезанието, организирано от катедра "Физическо възпитание и спорт" и академичния спортен клуб на преподавателите и служителите “Св. Георги Победоносец”, не се състоя миналата година поради многократни отлагания и забавени мачове предвид пандемията и наложените извънредни мерки.

Големите победители в турнира по двойки са доц. д-р Спас Ставрев, ръководител на катедра „Физическо възпитание и спорт“ и доц. д-р Драгомир Стефанов, главен секретар по социално-битовите въпроси на учащите и чуждестранни студенти. Вторите места заеха ст. преп. д-р Петър Иванов от катедра „Физическо възпитание и спорт“ и Руслан Марков от сектор „Технически средства“.

„За нас е огромна чест да спечелим точно този турнир, точно на 100-годишнината на университета. Никога не съм мислил, че ще държа тази купа. Това, че съм шампион, трябва да даде кураж на всички участници, защото няма невъзможни неща!“, добави доц. д-р Драгомир Стефанов. Двамата изразиха благодарността си един към друг за страхотното партньорство.

След оспорван финал купата в индивидуалната надпревара взе ст. преп. д-р Петър Иванов, който за поредна година защити първото място. Той изрази щастието си от победата и пожела на присъстващите да бъдат все така активни и да демонстрират умения в тази прекрасна и вълнуваща игра. Второто място в индивидуалната надпревара спечели доц. д-р Иван Стоилов от катедра "Физическо възпитание и спорт".

Индивидуална награда беше връчена на доц. д-р Александър Стоянов от катедра „Икономическа социология" за дългогодишното му участие в турнира. Той благодари на всички за оказаната чест.

В турнира участваха общо 27 индивидуални състезатели. Доц. д-р Спас Ставрев с гордост съобщи, че от другата година ще има отделен турнир за жени.

Галерия снимки от Завърши XXIV турнир по тенис за „Купата на ректора на УНСС“ 2020 ...