XII турнир по тенис на маса за „Купата на УНСС“

вторник, 26 януари 2021 16:23

Разглеждате снимки от XII турнир по тенис на маса за „Купата на УНСС“

Вижте пълен текст на XII турнир по тенис на маса за „Купата на УНСС“

За дванадесети път в СК „Бонсист” се проведе турнирът по тенис на маса за „Купата на УНСС”, организиран от катедра „Физическо възпитание и спорт” и академичния спортен клуб на преподавателите и служителите “Св. Георги Победоносец”.

След оспорван финал купата при мъжете взе Филип Дандолов, който защити първото място за трета поредна година. Победител при жените е Людмила Иванова.

Ректорът проф. д-р Димитър Димитров награди победителите, като се обърна с думите: „За мен е чест да връча тези награди на участниците. С доц. Ставрев минахме през доста трудности, докато намерим най-правилния начин да проведем този турнир. Наистина ме стоплиха усмихнатите лица на хората тук. Нека си пожелаем по-хубави дни, много успехи за шампионите, а другите да ги конкурират успешно в следващите издания на традиционния турнир по тенис на маса за „Купата на УНСС“.

Тази година за първи път тегленето на жребият беше изтеглен онлайн. То беше излъчено на живо във <strong><a href="https://www.facebook.com/%D0%A3%D0%9D%D0%A1%D0%A1-K%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B0-%D0%A4%D0%92-%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82UNWE-Sportdepartment-259631731035069">фейсбук страницата на катедра &bdquo;Физическо възпитание и спорт&ldquo;</a></strong>. В комисията участваха доц. д-р Спас Ставрев, ръководител на катедрата, ст. преп. д-р Елена Монева, д-р Екатерина Деливерска и Бисер Иванов.

Тази година за първи път тегленето на жребият беше изтеглен онлайн. То беше излъчено на живо във фейсбук страницата на катедра „Физическо възпитание и спорт“. В комисията участваха доц. д-р Спас Ставрев, ръководител на катедрата, ст. преп. д-р Елена Монева, д-р Екатерина Деливерска и Бисер Иванов.

В турнира се включиха 29 участника, разделени на мъже (25) и жени (4). Жените бяха в една група, а мъжете разделени в четири. Двубоите се проведоха в три различни зали, за да бъде спазена социална дистанция между играчите.

Победителите в групите се класираха в основна схема на пълна елиминация, в която се играе до полуфинали и финали. Резултатите бяха обявени от ст. преп. д-р Елена Монева, съдия на турнира. Освен купи и медали, участниците получиха тениски и специални сувенири.

Галерия снимки от XII турнир по тенис на маса за „Купата на УНСС“ ...